Élj a mának


 
KezdőlapKezdőlap  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Chat
Statisztika
Lányok ~ 41
Fiúk ~ 24
Diákok ~ 48
Tanárok ~ 12
Kívülállók ~ 6
Cserediákok ~ 5
Facebook csoport
Legutóbbi témák
» Colors of Seattle
Nora & Lech - anything for the win Icon_minitimeby Vendég Szomb. Szept. 16, 2017 5:08 pm

» Harcra fel!
Nora & Lech - anything for the win Icon_minitimeby Vendég Szomb. Okt. 15, 2016 8:14 pm

» Avatárfoglaló
Nora & Lech - anything for the win Icon_minitimeby Szabó Éva Csüt. Okt. 13, 2016 1:07 pm

» Elkészültem
Nora & Lech - anything for the win Icon_minitimeby Szabó Éva Csüt. Okt. 13, 2016 1:03 pm

» Szabó Éva elötörije
Nora & Lech - anything for the win Icon_minitimeby Szabó Éva Csüt. Okt. 13, 2016 12:11 am

» iZombie frpg
Nora & Lech - anything for the win Icon_minitimeby Vendég Hétf. Júl. 04, 2016 10:06 am

» Obsession FRPG
Nora & Lech - anything for the win Icon_minitimeby Orczy Ludovika Szomb. Júl. 02, 2016 7:49 am

» Chicago FRPG
Nora & Lech - anything for the win Icon_minitimeby Rentai Renáta Csüt. Jún. 16, 2016 7:22 am

» Nagy Zsolt
Nora & Lech - anything for the win Icon_minitimeby Nagy Zsolt Pént. Május 20, 2016 5:29 pm

Top posters
Horváth Noel
Nora & Lech - anything for the win Vote_lcapNora & Lech - anything for the win Voting_barNora & Lech - anything for the win Vote_rcap 
Lechoslaw Walkowicz
Nora & Lech - anything for the win Vote_lcapNora & Lech - anything for the win Voting_barNora & Lech - anything for the win Vote_rcap 
Nagy Léda Odett
Nora & Lech - anything for the win Vote_lcapNora & Lech - anything for the win Voting_barNora & Lech - anything for the win Vote_rcap 
Palásti Róza
Nora & Lech - anything for the win Vote_lcapNora & Lech - anything for the win Voting_barNora & Lech - anything for the win Vote_rcap 
Antai-Kelemen Cortez
Nora & Lech - anything for the win Vote_lcapNora & Lech - anything for the win Voting_barNora & Lech - anything for the win Vote_rcap 
Rentai Renáta
Nora & Lech - anything for the win Vote_lcapNora & Lech - anything for the win Voting_barNora & Lech - anything for the win Vote_rcap 
Egri Gábor
Nora & Lech - anything for the win Vote_lcapNora & Lech - anything for the win Voting_barNora & Lech - anything for the win Vote_rcap 
Katona Bence
Nora & Lech - anything for the win Vote_lcapNora & Lech - anything for the win Voting_barNora & Lech - anything for the win Vote_rcap 
Podlovics Madlén Édua
Nora & Lech - anything for the win Vote_lcapNora & Lech - anything for the win Voting_barNora & Lech - anything for the win Vote_rcap 
Molnár Rózsa
Nora & Lech - anything for the win Vote_lcapNora & Lech - anything for the win Voting_barNora & Lech - anything for the win Vote_rcap 
Ki van itt?
Jelenleg 1 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 1 vendég

Nincs

A legtöbb felhasználó (22 fő) Vas. Márc. 13, 2016 8:18 pm-kor volt itt.

Megosztás
 

 Nora & Lech - anything for the win

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
SzerzőÜzenet


Kaposi Nóra
I am
Kaposi Nóra



Nora & Lech - anything for the win Empty
TémanyitásTárgy: Nora & Lech - anything for the win   Nora & Lech - anything for the win Icon_minitimeCsüt. Ápr. 21, 2016 9:08 pm


*Az avatáron lévő kinézet*
Az első nap... Talán túlságosan is izgultam, mert a tervezett időpontnál két órával hamarabb ébredtem. Még egy nagyon hosszan elnyújtott szépítkezés sem javított a helyzetemen, így a szinte teljesen üres iskolába érkeztem be. Tétova léptekkel jártam a kihalt folyosókon, fürge pillantásokkal memorizálva utamat. Tiszta, rendezett iskolának tűnik, bár a legtöbb ilyen intézményről ugyanezt el lehet mondani, amikor nincsenek ott a diákok. Lábujjhegyre emelkedve kukucskáltam be a tornacsarnokba, ami teljesen üres volt, minden vissza lett pakolva a szertárba. A büfében a hűtő pislákoló neonfényei világították be a nassolnivalók tömkelegét. Előveszem a telefonomat, hogy megbizonyosodjak arról, hogy épp annyi az idő, mint tíz másodperce, a legutóbbi ellenőrzéskor. Korán van még ahhoz, hogy a Francia barátaim fent legyenek, meg legalább ma az iskolára kéne koncentrálnom és az új ismerősökre a régiek helyett.
A hajnali iskola pusztító unalmában a mennyországot jelentette a könyvtár. Ujjammal sebesen végigszaladtam a nyitvatartáson, és a megkönnyebbült, izgatott sóhaj hagyta el ajkaimat mikor megláttam, a könyvtár szinte midig elérhető. Két halk kopogás után egyből benyitok. A csöndből egyből arra következtetek, hogy egyedül vagyok itt. A sorok között elvarázsolta barangolva húzom végig ujjaimat a régi és új könyvek gerincei, halkan felolvasva címüket. Kétnyelvűség ide vagy oda, szoknom kell a magyart.
És akkor megállt a szívem. Kipillantva a kincsek rengetegéből tudatosul bennem, nem vagyok egyedül. Felsikkantok, mellkasomhoz kapom a kezem, és mondok egy-két nemkívánatos szót franciául. Nem az én stílusom, de tényleg a frászt hozta rám a srác. Szidnám én magyarul is, ha tudnám hogyan kell, sosem ovlt alkalmam megtanulni azokat a szavakat, amiket anya egy odaégett sült vagy egy reménytelenül foltos felső fölött motyogott.

Vissza az elejére Go down

Cserediák

Lechoslaw Walkowicz
I am
Lechoslaw Walkowicz



Nora & Lech - anything for the win Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nora & Lech - anything for the win   Nora & Lech - anything for the win Icon_minitimeSzomb. Ápr. 23, 2016 9:53 am



Nóra & Lechoslaw

Már megint a könyvtár


Lechoslaw Walkowicz sem lengyelül, sem franciául, sem angolul, magyarul pedig aztán végképp nem tudta kifejezni azt az utálatot, amelyet Kardos iránt érzett. Pedig nagyon próbálkozott. Főleg így korán reggel, mikor az említett irodalom tanár miatt ilyen hajnali időkben kellett bejönnie az iskolába csupán azért, hogy pár dolgot letegyen a könyvtáros asztalára. Bizony. Neki, aki általában messziről elkerülné a könyvtárt, most itt kellett lennie, hogy elvégezzen egy számára csöppet sem tetsző büntetőmunkát. És hogy miért? Erre a kérdésre roppant egyszerű a válasz. Néhány hónapja ugyanis írtak egy magyar dolgozatot, amit Lech annyira nehéznek vélt, hogy inkább úgy döntött, hogy mindössze csak annyit ír a lapra, hogy "kurwa". Hisz így legalábbnem üresen adta be a tesztet. A kígyóképű professzornak azonban nem tetszett ez a megoldás, és egy egyes mellett kiharcolta Mádaytól, hogy lengyelünk különböző büntetőfeladatokat végezzen neki addig, amíg ő jónak látja. És eddig még nem igen látta jónak. Így aztán a fiúnak részt kellett vennie például irodalmi estek szervezésében, az olvasószakkörökön, emellett pedig sokszor kellett verset tanulnia vagy mindenféle lapokkal másokhoz rohangálnia.
A mai reggel pedig azért kellett kómásan a számára legmegvetettebb helyre mennie, mert a könyvtárnak szüksége volt pár fontos lapra, amit mihamarabb tovább akartak küldhei. Lech viszont úgy gondolta, hogy menjenek el a fenébe azzal, hogy hat kiló papírtól szeretnének most megszabadulni, és ezért mikor beért, és észrevette, hogy a könyvtáros ennek ellenére még bent sincs, mérgében jó erősen ledobta a asztalára a papírtömeget, nem törődve azzal, hogy a lapok emiatt esetleg megsérülhetnek vagy szétszóródhatnak. Inkább már ment is volna kifelé, hátha a padján még visszanyerhetne pár értékes alvó percet, ekkor azonban néhány hangos káromkodást hallott meg.
- Ó bocsi - mentegetőzött franciául a lánytól. - Nem akartalak megijeszteni - folytatta, miközben közelebb lépett Nórához, hogy alaposabban megnézhesse, ki az az idióta, aki ilyenkor idemerészkedik magától. - Lech vagyok amúgy. Bár gondolom ismersz - mutatkozott be nagy vigyorral az arcán, mert azt gondolta, hogy hiába nem látta még ezt a leányzót soha, azért az ő hírhedtsége és menősége már bizonyára eljutott a másikhoz.


   
Megjegyzés: A zene csak mert Very Happy -- Ruha -- Zene -- ©️
   
   
Vissza az elejére Go down


Kaposi Nóra
I am
Kaposi Nóra



Nora & Lech - anything for the win Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nora & Lech - anything for the win   Nora & Lech - anything for the win Icon_minitimeSzomb. Ápr. 23, 2016 12:03 pm


A memóriámmal sosem volt probléma.
Most valahogy mégis, mintha akadoznának az emlékeim a Lechről olvasott dolgokkal kapcsolatban. Két külön dolog valakiről olvasni, és a hús vér valójával farkasszemet nézni. Ajkaim mosolyra húzódnak, öltözetét végigmérve konstatálom, hogy talán túlöltöztem. Ez legyen a legkisebb bajom, Lyon nem egy Párizs, de még így is divatosabb városnak mondanám, mint Budapest. Nem bántásból, itt gyönyörű épületek és tájak vannak, nálunk pedig ruhák....Meg tájak....meg borok.... Meg úgy minden szép.
Csak idő kérdése, és biztos megtalálom a szépséget ebben az aprócska fővárosban is. A költözéskor hoztam magammal a teljes ruhatáramat, ami irigylésre méltó méreteket öltött az évek során. Egész előnyös öltözködés szempontjából az amatőr modellkedés. Nem kell Vougera és társaira gondolni, egész szép ajándék ruhákat kapsz akkor is, ha te tartod a húst a helyi közért magazinjában.
Elterelődött a figyelmem a helyzetről. A lengyel srác ajkai megeredtek, majd magabiztos mosolyra húzódtak. Én sem leszek különb, barátságos, derűs arckifejezéssel döntöm oldalra fejem enyhén, jelezve pillanatnyi zavaromat.
- Semmi gond, nem gondoltam volna, hogy bárki más is a könyvtárban lesz ilyenkor. - Kijelentését meghallva majdnem kitör belőlem a válasz, hogy persze, ismerem. Tudom a nevét, a születésnapját, hogy hol született, a hobbijait és a kedvenc filmjeit. De ez 1, nem vicces 2, egyenesen ijesztő. -  Nem, ami azt illeti még nem volt szerencsém se hozzád, sem a hírnevedhez. - sütöm le szememet pironkodást mímelve. A kettőnk közé beékelő csöndet csak a felettünk elnyúló neonsor halk berregése törte meg. - De mentségemre szóljon, hogy senkit sem ismerek még. Ez az első napom. Nora vagyok. - nevemet megváltoztattuk a költözéskor, felvettem anya családnevét, mondván így könnyebb lesz. De ettől még a keresztnevemet ugyanúgy fogom ejteni, egy leheletnyi francia csavarral a végén. - Tizedikes...Gondolom megtiszteltetés, hogy egy ilyen helyi híresség köszönt engem először. - épp annyi élt illesztek szavaim mögé, hogy ő azt a nárcizmus vastag ködétől ne vegye észre, nekem azonban szórakoztató legyen. - És, mi járatban erre? Keresel valamit?....Valakit?

Vissza az elejére Go down


I am
Ajánlott tartalom



Nora & Lech - anything for the win Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nora & Lech - anything for the win   Nora & Lech - anything for the win Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 

Nora & Lech - anything for the win

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

 Similar topics

-
» Kaposi Nóra
» Lech & Rózi
» Gaál tanár úr és Lech
» Vidámpark Lech-Villő-Linda
» Lech & Hanna - Szent Gellért tér

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Élj a mának :: Budapest :: Szent Johanna Gimnázium :: Könyvtár-