Élj a mának


 
KezdőlapKezdőlap  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Chat
Statisztika
Lányok ~ 41
Fiúk ~ 24
Diákok ~ 48
Tanárok ~ 12
Kívülállók ~ 6
Cserediákok ~ 5
Facebook csoport
Legutóbbi témák
» Colors of Seattle
Noel & Ábel - Vitaszakkör toborzás Icon_minitimeby Vendég Szomb. Szept. 16, 2017 5:08 pm

» Harcra fel!
Noel & Ábel - Vitaszakkör toborzás Icon_minitimeby Vendég Szomb. Okt. 15, 2016 8:14 pm

» Avatárfoglaló
Noel & Ábel - Vitaszakkör toborzás Icon_minitimeby Szabó Éva Csüt. Okt. 13, 2016 1:07 pm

» Elkészültem
Noel & Ábel - Vitaszakkör toborzás Icon_minitimeby Szabó Éva Csüt. Okt. 13, 2016 1:03 pm

» Szabó Éva elötörije
Noel & Ábel - Vitaszakkör toborzás Icon_minitimeby Szabó Éva Csüt. Okt. 13, 2016 12:11 am

» iZombie frpg
Noel & Ábel - Vitaszakkör toborzás Icon_minitimeby Vendég Hétf. Júl. 04, 2016 10:06 am

» Obsession FRPG
Noel & Ábel - Vitaszakkör toborzás Icon_minitimeby Orczy Ludovika Szomb. Júl. 02, 2016 7:49 am

» Chicago FRPG
Noel & Ábel - Vitaszakkör toborzás Icon_minitimeby Rentai Renáta Csüt. Jún. 16, 2016 7:22 am

» Nagy Zsolt
Noel & Ábel - Vitaszakkör toborzás Icon_minitimeby Nagy Zsolt Pént. Május 20, 2016 5:29 pm

Top posters
Horváth Noel
Noel & Ábel - Vitaszakkör toborzás Vote_lcapNoel & Ábel - Vitaszakkör toborzás Voting_barNoel & Ábel - Vitaszakkör toborzás Vote_rcap 
Lechoslaw Walkowicz
Noel & Ábel - Vitaszakkör toborzás Vote_lcapNoel & Ábel - Vitaszakkör toborzás Voting_barNoel & Ábel - Vitaszakkör toborzás Vote_rcap 
Nagy Léda Odett
Noel & Ábel - Vitaszakkör toborzás Vote_lcapNoel & Ábel - Vitaszakkör toborzás Voting_barNoel & Ábel - Vitaszakkör toborzás Vote_rcap 
Palásti Róza
Noel & Ábel - Vitaszakkör toborzás Vote_lcapNoel & Ábel - Vitaszakkör toborzás Voting_barNoel & Ábel - Vitaszakkör toborzás Vote_rcap 
Antai-Kelemen Cortez
Noel & Ábel - Vitaszakkör toborzás Vote_lcapNoel & Ábel - Vitaszakkör toborzás Voting_barNoel & Ábel - Vitaszakkör toborzás Vote_rcap 
Rentai Renáta
Noel & Ábel - Vitaszakkör toborzás Vote_lcapNoel & Ábel - Vitaszakkör toborzás Voting_barNoel & Ábel - Vitaszakkör toborzás Vote_rcap 
Egri Gábor
Noel & Ábel - Vitaszakkör toborzás Vote_lcapNoel & Ábel - Vitaszakkör toborzás Voting_barNoel & Ábel - Vitaszakkör toborzás Vote_rcap 
Katona Bence
Noel & Ábel - Vitaszakkör toborzás Vote_lcapNoel & Ábel - Vitaszakkör toborzás Voting_barNoel & Ábel - Vitaszakkör toborzás Vote_rcap 
Podlovics Madlén Édua
Noel & Ábel - Vitaszakkör toborzás Vote_lcapNoel & Ábel - Vitaszakkör toborzás Voting_barNoel & Ábel - Vitaszakkör toborzás Vote_rcap 
Molnár Rózsa
Noel & Ábel - Vitaszakkör toborzás Vote_lcapNoel & Ábel - Vitaszakkör toborzás Voting_barNoel & Ábel - Vitaszakkör toborzás Vote_rcap 
Ki van itt?
Jelenleg 1 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 1 vendég

Nincs

A legtöbb felhasználó (22 fő) Vas. Márc. 13, 2016 8:18 pm-kor volt itt.

Megosztás
 

 Noel & Ábel - Vitaszakkör toborzás

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
SzerzőÜzenet


Hamvas Ábel
I am
Hamvas Ábel



Noel & Ábel - Vitaszakkör toborzás Empty
TémanyitásTárgy: Noel & Ábel - Vitaszakkör toborzás   Noel & Ábel - Vitaszakkör toborzás Icon_minitimeCsüt. Ápr. 07, 2016 11:54 pm


Képtelen vagyok egyenesen feltűzni egy plakátot az iskola parafatáblájára. Ideáig jutottam. Szeretném vagy a táblát, vagy a plakátot hibáztatni, de azért ehhez még nem vagyok elég hülye. Remélem, hogy elég figyelemfelkeltő lett a dolog, hiszen hogy normálisan gyakorolni tudjunk, kell legalább nyolc ember. Ami azért nem kis szám. Legalábbis nekem annyira durva lenne, ha ennyi embert meg tudnánk mozgatni az iskolában. Jó azért nem egy tömeg, de jóval több a közelebbi barátaim számánál. Most biztos szánalmasan hangzom, de ez van. Nem bírom a tömeget, nem is az, hogy rosszul lennék, de néhány perc alatt annyira lefáraszt, hogy muszáj elvonulnom, így úgy érzem, hogy amikor egy-egy verseny alkalmával felállok a pódiumra, úgy érzem sikerül elérnem valamit. Egy picit legyőzöm a saját félelmeimet. Ah de érzelgősen hangzik ez az egész.
Szóval ott tartottam, hogy éppen plakátokat ragasztgatok az aulában, meg úgy az iskola egész területén, ha pontos akarok lenni. A kezem borzalmasan néz ki a rászáradt ragasztótól, plusz az elején megpróbáltam azzal a belövős géppel is kirakni néhányat. Az elején még tök jól ment az egész, de utána csak úgy odaszögeztem az ujjam felét egy ajtóhoz, szóval még két félig lejött, ragasztóban tocsogó ragtapasz is lóg a kezemen. Nagyon higiénikus, mondhatom.
Meglátok néhány ismerős osztálytársat elsuhanni a folyosón, és egy kósza pillanatig elgondolkozom azon, hogy tényleg jó-e, ha én most elkezdek integetni, nem csak a gyönyörű kacsóim miatt, hanem azért mert talán hülyének néznek. Veszek egy nagy levegőt, minden rendben lesz, gondolj úgy rá, mint egy küldetésre. A virágkoszorús is milyen jól jött ki. (Azóta is van hat, amit nem merek se hol sem felvenni.)
Ellépek a parafatáblától, gyorsan megigazítom a hajam - mert miért ne - és oda lépek a falkában álló fiúkhoz. Azt hiszem, ha igazán klisések lennénk, ezt a lányok csinálnák.
— Helló! Nem rég alapítottunk egy vita szakkört, és nagyon várunk mindenkit! Legtöbbször angolul vitázunk, mivel a legtöbb versenynek is ez a nyelve — ezt csak úgy egy levegőre ledaráltam, és most olyan káosz volt a fejemben, annyira durva, hogy három éve egy osztályba járunk, és még mindig ideges vagyok, ha így kell előttük beszélnem. — British Parliamentary módszert használjuk, de mindig jó móka, ha egy picit beújítunk.
Kész, én már megint leégettem magam valahogy. Biztos vagyok benne.

367 szó | zene: TLC ment a háttérben, nem tudom az zenének számít-e | lesz majd jobb is

Vissza az elejére Go down


Horváth Noel
I am
Horváth Noel



Noel & Ábel - Vitaszakkör toborzás Empty
TémanyitásTárgy: Re: Noel & Ábel - Vitaszakkör toborzás   Noel & Ábel - Vitaszakkör toborzás Icon_minitimeVas. Ápr. 10, 2016 11:59 am


Noel && Ábel


Nincs is annál nagyobb fellendülés, amikor a szünetekben kimehetünk egy kicsit cigizni, mivel olyankor kicsit kikapcsolok, és nem kell a sulis dolgaimon pattogni. Elég nehéz egyszerre tanulni és megmaradni jó arcnak. Nekem valahogy mégis sikerül, ám kemény munkám eredménye. Elég gyakran szólogatok be mindenkinek és egyre csúnyábban, habár osztályon belül annyira nem, mivel nem akarom, hogy belső feszültség alakuljon ki. Oké, alapvető természetemhez tartozik, hogy elég gyakran beszólogatok és megalázok másokat, de megpróbálom visszafogni magam, ha osztálytársakról van szó.
Nem sietünk azzal, hogy elszívjuk a ciginket, hiszen ebédszünet van és ez jóval hosszabb a többinél. Kétszer is rágyújtok, mielőtt visszaindulnánk. Bennel végig egymást ugratjuk, és mire elindulunk, azt hiszem mindjárt becsengetnek, de mikor rápillantok a karórámra meglepődve tapasztalom, hogy még van egy csomó időnk. Az épületbe belépve Máday utánunk ordít, hogy azonnal menjünk oda, mert bűzlünk a cigi szagától mindannyian, de csak egymásra nézünk a többiekkel és egy hatalmas nevetés hagyja el a szánkat.
Az aula mindig tele van plakátokkal és ez most sincs másképp, ám egyik osztálytársam pillantom meg, amint plakátokat tűzdel a faliújságra. Ügyetlenül csinálja, és ha kedves lennék, biztosan megsajnálnám és segítenék neki, de az nem én lennék.
Elhaladunk mellette és rá sem nézünk, ám ekkor Ábel odajön és félénken áll meg előttünk. Nem értem miért viselkedik így, már évek óta egy osztályba járunk és nem emlékszem olyan alkalomra, hogy szétszívattuk volna. Nyilván voltak bunkó megnyilvánulásaink ellene, de semmi több.
Mielőtt a többiek elkezdenének röhögni vagy valami intek nekik, hogy menjenek el. Szegény srác már így is zavarban van, és nem tenne jót neki, ha még szekálnánk is pluszban meg hogy őszinte legyek a mai nap egy olyan kivételes napja az életemnek, amikor nincs kedvem senkit sem megalázni. Ilyen nem gyakran van és biztos vagyok benne, hogy egyhamar nem is lesz.
- Szia – köszönök neki én is, habár nem értem miért, amikor már reggel megtettük ezt a gesztust, amikor megérkeztünk az osztályba. Érdeklődve hallgatom, hogy egy vitaszakkört nyitott, ami igazából tök jó móka lehet, de sajnos más semmi sem fér bele az időmbe, így is teljesen be vagyok táblázva és még tesi faktra is kellene járni, ha már testnevelő tanárnak készülök. – Sajnálom Ábel, de ez most nekem nem fog menni – húzom el a számat. Szívesen mennék tényleg, de hamarabb kellett volna szólnia.
Vissza az elejére Go down


Hamvas Ábel
I am
Hamvas Ábel



Noel & Ábel - Vitaszakkör toborzás Empty
TémanyitásTárgy: Re: Noel & Ábel - Vitaszakkör toborzás   Noel & Ábel - Vitaszakkör toborzás Icon_minitimeCsüt. Ápr. 21, 2016 6:56 pm


Néha annyira nem érzem az osztályba valónak magam. Mármint inkább egy ilyen kívülálló érzés van bennem, hogy hiába töltünk együtt hosszú órákat, négy éve, nem igazán tudtam beilleszkedni. Még mindig ideges leszek, ha beszélnem kell előttük, úgy érzem, minden szavamra kínosan kell ügyelnem, mert egy rossz szóval elronthatom a rólam kialakított képüket. Hülyeség, hogy ennyire izgat, tudom. Sosem piszkáltak mióta ide kerültem. Sőt, az emberek kedvesek, ami nekem ilyen hatalmas meglepetés volt, úgy megszoktam, hogy én vagyok az osztályban a srác, akit akármikor lehet szívatni. Sosem szóltam vissza, meglehetősen csöndes voltam, jobban mondva még mindig az vagyok. Nem bírom a tömeget, inkább begubózom, sorozatozom, de azokról nagyon szívesen fangörcsölök valakivel. A fanfictionöket meg sem említem. Túl sok smutot olvasok.
Csak sajnos így kiváló célpont voltam az iskolai piszkálódóknak. Nem is kellet coming outolnom, amikor már nem a hülye volt a legcsúnyább szó, amit használni mertek a kisiskolások én lettem az iskola buzija. Sosem voltam elég ""férfias""" (mintha ettől függnének a dolgok), kis sovány, vékonyka gyerek voltam, akit majd elfújt a szél. Ez teljesen elég volt ahhoz, hogy hányingerem legyen minden iskolai nap előtt. Itt ez koránt sincs meg. Sokkal felszabadultabban érzem magam, saját magammal is jobban elvagyok. Bár az a pszichológus még mindig kell, egy picit helyrerázza a fejem néha.
Önkéntelenül is lebiggyesztem a számat, mikor meghallom a választ. Gondolom számítanom kellet volna erre a válaszra, hiszen mindenkinek annyi dolga van, de mindig reménykedem abban, hogy a dolgok jobbra fordulnak. Kemény hárman vagyunk eddig, és hogyha nagyon akarjuk, gondolom, át tudunk állni a Karl Popper módszerre, pont elegen lennénk, azonban annyira más az egész dolog, hogy azt még megszokni, abba versenyezni... nehéz lesz az biztos. Meg igazából én sokkal jobban szeretem a mostani módszerünket, kötetlenebbnek érzem, meg nem kell annyira sok mindenre figyelni. Nagyon lustának hangzom.
— Ó értem — elmosolyodom,  jelezvén, hogy tudomásul vettem a dolgot. Aztán eszembe jut egy ötlet. Egy nagyon borzalmas, már az elején megmondom, hogy kudarcot fogsz vallani dolog, de most már rosszabb nem lehet. — Azért meséljek egy kicsit, hátha megjön valakinek a kedve?

338 szó | zene: híradó | nehéz szülés volt, de végre sikerült megírnom

Vissza az elejére Go down


Horváth Noel
I am
Horváth Noel



Noel & Ábel - Vitaszakkör toborzás Empty
TémanyitásTárgy: Re: Noel & Ábel - Vitaszakkör toborzás   Noel & Ábel - Vitaszakkör toborzás Icon_minitimeSzomb. Ápr. 23, 2016 9:19 pm


Noel && Ábel


Négy év alatt még nem sokat kommunikáltam Ábellel. Általában ott meghanyatlik a beszélgetésünk, hogy megbeszéljük mi a házi és mit kell tanulni holnapra. Mindig is a háttérben volt és a vitaszakkörét egyengette, aminek hány tagja is van? Kettő? Három? Talán négy? De lehet, sokat mondok, igazán senki sem foglalkozott még ezzel soha szerintem. Néha már megsajnálom, ami tőlem hatalmas szó, mivel a legtöbb ilyen embert csak még jobban szeretek a föld alá döngölni, de ezzel a sráccal máshogy van. Talán azért, mert osztálytárs, de az is lehet, hogy szimplán van valami emberség is bennem és tényleg szánalomra méltó, de ahogy tűzdeli fel a plakátokat a faliújságra, s közben a testbeszéde sok mindent elárul róla, majd mikor megszólal és el kezd dadogni már tényleg kevés olyan ember marad, aki tényleg képes nem sajnálni.
Mikor először meghallottam a dadogását most, hogy megálltunk mellette nem tudtam, hogy mit is gondoljak erről, hiszen már olyan régóta egy osztályba járunk, és még mindig feszeng mellettünk, ami nekem nagyon furcsa. Vagy ez csak a vitaszakkör miatt van, aminek tagokra lenne szüksége?
Gyors elhessegetem a srácokat, mert úgyis el kezdenének röhögni rajta, főleg miután kiejti a következő mondatot a száján. Ha el kezdi magyarázni a módszereit, akkor biztosan kacagás lesz a vége, de szerencsére tényleg lelépnek a barátaim, mielőtt maradandó lelki traumát okoznának Ábelnek.
Miután megbizonyosodom arról, hogy a srácok hallótávolságon kívül vannak megragadom Ábel pulcsiját és arrébb húzom, hogy ne nagyon legyünk szem előtt. Hogy miért teszem ezt? Talán azért, mert nem akarom, hogy rajtam röhögjenek, hogy egy ilyen sráccal mutatkozom úgy, hogy egyáltalán nem alázom meg. Ez nagy sebet ejtene a hírnevemen, de néha a jó cél érdekében áldozatokat kell hoznia az embernek. Ez így van, nemde?
- Már a múlthéten beszéltél a szakkörödről az osztályban, nem kell még egyszer elmondanod ugyanazt, mindenki felfogta, ne emlegesd, aki jelentkezni akar majd, az úgyis fog. Rakd ki azokat a nyamvadt plakátokat, írj ki facebook-ra egy hirdetést és annyi. Akit érdekel, az majd jelentkezik, de így csak magadat járatod le. – A szavaim a szívemből szólnak. Mindig is őszinte voltam az emberekkel, ám nem a legszebb módon. Általában beszólogatok és durván közlöm a valós dolgokat, ám most próbálom a legemberibb formámban, már ha van olyan. Azon sem csodálkoznék, ha elmenekülne tőlem vagy sírva fakadna. Volt már rá példa más embertől.
Vissza az elejére Go down


I am
Ajánlott tartalom



Noel & Ábel - Vitaszakkör toborzás Empty
TémanyitásTárgy: Re: Noel & Ábel - Vitaszakkör toborzás   Noel & Ábel - Vitaszakkör toborzás Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 

Noel & Ábel - Vitaszakkör toborzás

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

 Similar topics

-
» Hamvas Ábel
» Balázs & Ábel
» Róza & Ábel - SHOPPING!
» Noel && Julcsi 16+
» Noel & Ben - Na, kezdődhet a party?

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Élj a mának :: Budapest :: Szent Johanna Gimnázium :: Aula-