Élj a mának


 
KezdőlapKezdőlap  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Chat
Statisztika
Lányok ~ 41
Fiúk ~ 24
Diákok ~ 48
Tanárok ~ 12
Kívülállók ~ 6
Cserediákok ~ 5
Facebook csoport
Legutóbbi témák
» Colors of Seattle
Léda & Gábor Icon_minitimeby Vendég Szomb. Szept. 16, 2017 5:08 pm

» Harcra fel!
Léda & Gábor Icon_minitimeby Vendég Szomb. Okt. 15, 2016 8:14 pm

» Avatárfoglaló
Léda & Gábor Icon_minitimeby Szabó Éva Csüt. Okt. 13, 2016 1:07 pm

» Elkészültem
Léda & Gábor Icon_minitimeby Szabó Éva Csüt. Okt. 13, 2016 1:03 pm

» Szabó Éva elötörije
Léda & Gábor Icon_minitimeby Szabó Éva Csüt. Okt. 13, 2016 12:11 am

» iZombie frpg
Léda & Gábor Icon_minitimeby Vendég Hétf. Júl. 04, 2016 10:06 am

» Obsession FRPG
Léda & Gábor Icon_minitimeby Orczy Ludovika Szomb. Júl. 02, 2016 7:49 am

» Chicago FRPG
Léda & Gábor Icon_minitimeby Rentai Renáta Csüt. Jún. 16, 2016 7:22 am

» Nagy Zsolt
Léda & Gábor Icon_minitimeby Nagy Zsolt Pént. Május 20, 2016 5:29 pm

Top posters
Horváth Noel
Léda & Gábor Vote_lcapLéda & Gábor Voting_barLéda & Gábor Vote_rcap 
Lechoslaw Walkowicz
Léda & Gábor Vote_lcapLéda & Gábor Voting_barLéda & Gábor Vote_rcap 
Nagy Léda Odett
Léda & Gábor Vote_lcapLéda & Gábor Voting_barLéda & Gábor Vote_rcap 
Palásti Róza
Léda & Gábor Vote_lcapLéda & Gábor Voting_barLéda & Gábor Vote_rcap 
Antai-Kelemen Cortez
Léda & Gábor Vote_lcapLéda & Gábor Voting_barLéda & Gábor Vote_rcap 
Rentai Renáta
Léda & Gábor Vote_lcapLéda & Gábor Voting_barLéda & Gábor Vote_rcap 
Egri Gábor
Léda & Gábor Vote_lcapLéda & Gábor Voting_barLéda & Gábor Vote_rcap 
Katona Bence
Léda & Gábor Vote_lcapLéda & Gábor Voting_barLéda & Gábor Vote_rcap 
Podlovics Madlén Édua
Léda & Gábor Vote_lcapLéda & Gábor Voting_barLéda & Gábor Vote_rcap 
Molnár Rózsa
Léda & Gábor Vote_lcapLéda & Gábor Voting_barLéda & Gábor Vote_rcap 
Ki van itt?
Jelenleg 1 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 1 vendég

Nincs

A legtöbb felhasználó (22 fő) Vas. Márc. 13, 2016 8:18 pm-kor volt itt.

Megosztás
 

 Léda & Gábor

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
SzerzőÜzenet


Egri Gábor
I am
Egri Gábor



Léda & Gábor Empty
TémanyitásTárgy: Léda & Gábor   Léda & Gábor Icon_minitimeKedd Ápr. 26, 2016 5:48 pm

A levelek finoman, suttogva zuhantak le a fák ágairól, mégis úgy tetszett gyakran, mintha az égből zuhantak volna le, egyre inkább közeledve gyengéden végállomásukhoz, a földhöz.
- Tö-ké-le-tes! - ragoztam a szavat, ahogyan két kezemmel egy négyzetet formálva a levelek körül figyeltem meg mozgásukat. Előttem egy A4-es papír hevert, apró mappára akasztva, rajta rotring, és egy kontúrozó toll. Mellettem még hevert egy-két füzet, mindegyikbe az én eldőlő, gyors, láncolt írásom tündöklött - hol szebben, költőiesen, hol csak összecsapva. Igazából a hangulatomtól függött az egész.
Arra készültem, hogy lerajzoljak egy képet az iskola udvaráról, középpontjában a lehulló levelekkel, a széllel, és az öreg fával. Kiváló szimbolizmus! Az elmúlás, halál, és eltelő idő, ám már az eddigi levélkupacok között megtalálható volt egy apró, zöld szövevény, amely egy tündökölni készülő hóvirágot ábrázol. A remény nem hal meg! Soha!
Kisatíroztam a hóvirágot. Egy nagyot sóhajtva eldobtam a papírt, majd előrántottam egy újat, és vártam az újabb szélhullámokat, miközben megpróbáltam visszaemlékezni a jó elemekre az előző rajzomból. Mivel ezt már egy jó órája így folytatom, a bal oldalamon egy apró papírnehezék-domb állt, tele összetépett, befejezetlen rajzaimmal.
Az ihlet eddig is egy durva szerető volt, ám mostanában teljesen nyomát vesztettem. A verssorok, amelyeket lejegyeztem mind halknak, és üresnek érződtek, a rajzaim lélektelenül csengtek, és ilyen hülye szimbólumok jutottak az eszembe, ahelyett, hogy a valódi érzéseimet festettem volna meg! Gyűlöltem mindezért magamat, és kezdtem kínzásként felfogni ezt a kis, egyébként szeretett hobbimat.
Egyedül üldögéltem. Sohasem voltam híres, senkinek a körében sem. Mindig is egy magányos farkas voltam - és ezt a jellemzést most szó szerint is lehetne értelmezni. Elég vad, megbocsájthatatlan tudtam lenni, ha felhúztak engem, és senki sem mert beszólogatni nekem, mert tudta, hogy farkasként rontottam volna neki! De az, hogy ezzel eltávolodtak tőlem a rohadékok, eltávolodtak a jó emberek is... egyedül maradtam. Nem akart senki sem egy olyan emberrel barátkozni, aki erőszakosság hírében állt - pedig sohasem bántottam senkit, amíg nem adtak egy okot rá... az meg nem az én hibám volt sohasem, hogy túl sok rohadék ember volt körülöttem.
Csak sóhajtottam egy nagyot, és folytattam a művem szépítését. A magány azért rengeteg jó dologgal is járt! Például senki sem zavart meg, ha össze kellett szednem a gondolataimat, ha át kellett esni a problémáimon, vagy ha koncentrálni akartam valamire. Bár sokszor ez meg is nehezítette a munkáimat... úgy éreztem, hogy nem volt senki, akivel megbeszélhettem volna a dolgokat, akik véleményt mondtak volna nekem a műveimről, akik nem voltak durvák velem, és direkt szólták le a műveimet - tudván, hogy valódi kritikaként veszem szavaikat, és elszomorodok tőlük... Meg kellett volna azért ismerni valakit, aki nem szólt volna le azonnaliban.
Vissza az elejére Go down


Nagy Léda Odett
I am
Nagy Léda Odett



Léda & Gábor Empty
TémanyitásTárgy: Re: Léda & Gábor   Léda & Gábor Icon_minitimeSzer. Ápr. 27, 2016 11:29 pm

Gábor & Léda

A művészetet, amely hosszan tartó értékeket hordoz,
a tömegek és a többség nem értékeli.  


Az osztálytársaimmal a tanárra várakozunk, mikor bejön egy tizenkettedikes diák és közli, hogy az utolsó óránk elmarad, mert a tanár lebetegedett. Van aki hőbörög, mert ma akarta volna kijavítani a múlt héten kapott karóját. Mások boldogan pakolásznak össze és már a délutánt tervezgetik. Én személy szerint örülök, hogy elmarad, mert így legalább lesz időm hazafelé beugrani a könyvesboltba. Jaj, hogy én ezt már milyen régóta is tervezgetem. Ma végre megvehetem azt a bizonyos könyvet a kedvenc írómtól és még körül nézni is lesz időm. Apa úgyis csak később számít rám. Már szinte teljesen elcsendesedett a terem, amikor kilépek a folyosóra. Ott is néma csend fogad, az órák már elkezdődtek. A táskámból előkotrom a telefonom és a fülhalgatom. Bedugom a fülembe és elindítok egy szép Ed Sheeran számot és elindulok kifelé. Ahogy kiérek a friss levegőre, arcomat simogatják a késő őszi napsugarak. Hamarosan itt a tél és vele együtt beköszönt a fagyos időjárás is. Annyira utálom a telet, bárcsak örökké nyár lenne. A karácsony az egyetlen amit szeretek benne és azt is csak azért, mert imádok karácsonyfát díszíteni, meg persze a csodás ajándékok miatt. Azt már kevésbé szeretem, hogy ilyenkor meg kell látogatnom anyát és az új családját.
Mielőtt kilépnék a kapun körbenézek az udvaron is. Megakad a szemem egy fiún aki egy közeli padon ül. Felsóhaj]- Szia![/color][/i] - köszönök és mikor jobban megnézem rájövök, hogy őt még nem ismerem. Az sem rémlik, hogy melyik osztályba járhat. De ahogy elnézem biztosan idősebb nálam, legalábbis annak tűnik.
- Léda vagyok  – mutatkozom be. Lehet, hogy tudja, de nem vagyok népszerű a suliban, így kétlem. Maximum akkor ha nyomon követi az elsősöket.
- Valami baj van?  - nézek a papírkupacra. Ahonnan el is veszek egy lapot, amit csak összegyűrt de nem tépett össze. Szépen kihajtogatom és megnézem mit ábrázol.
- Ez nagyon szép lehetett volna ha befejezed – nem értem miért gyűrte össze, nekem valóban tetszik.


Remélem tetszik. ☼  Kredit

Vissza az elejére Go down


Egri Gábor
I am
Egri Gábor



Léda & Gábor Empty
TémanyitásTárgy: Re: Léda & Gábor   Léda & Gábor Icon_minitimePént. Ápr. 29, 2016 8:29 pm

Koncentrációmat egy idegen érkezése zavarta meg, amelyet félig egy sóhajjal, félig azonban kíváncsisággal vettem észre. Nem volt gyakori eset az, hogy egy idegen odajött hozzám, teljesen ismeretlenül, és egy beszélgetésbe kezdett volna velem. Általában a pletykák rólam, amiket a hülye osztálytársaim terjesztettek hamar elérték még a gólyákat is, néha még hamarabb is, mint engem. Ám úgy tűnt, hogy itt más volt a helyzet - a lány teljesen átlagosan közelített meg, és köszönt nekem, viselkedése azonban zavart természetesen.
Éppen koncentráltam, figyeltem arra, hogy végre megszálljon az ihlet, erre pedig idejön...! Ráadásul még össze is túrta a rajzaimat, és megnézte őket! Én mindig örültem a külsős kritikáknak, segítettek nekem abban, hogy jobbak legyenek a műveim - már ameddig normális, építő véleményeket kaptam... de csak beugrott, és elkezdte átnézni a holmijaimat! Semmi sem kedvezett neki a kis türelmemen keresztül, ami volt bennem, és azon kívül, hogy nem gyakran szóltak hozzám emberek, így örültem a különös megszólításnak - egyébként ideges voltam, csak úgy turkált a rajzaim között, és nem tudtam, hogy vajon azért küldték-e a lányt, hogy átverjen, vagy gonoszkodjon velem! És hát... a pletykák egy része igaz is volt rólam... mármint, ő kezdte a harcot, és ő szólogatott be nekem... nem tehetek róla, hogy több hónap után elegem volt belőle, és megküldtem egy jobb horgossal...
- Helló! - néztem rá üresen, elrejtve apró dühömet, és inkább utat adva egy kis kíváncsiságnak az arcomra. Nagyon meglepett, hogy ez a lány idejött hozzám beszélni. Nem láttam még sohasem, de apró méretéből egyértelmű volt, hogy gólya. Egy évvel fiatalabb volt tehát nálam.
- Az én nevem pedig Gábor. Egri Gábor. - mutatkozok be, betartva a természetes udvariasság szabályait, bár a furcsállkodás továbbra is megtestesül az arcomon. Ő most... mit akar itt tőlem...? Néha-néha a háta mögé pillantottam, keresve esetleg a háttérben kuncogó barátnőit, akik csak arra vártak, hogy beszóljon nekem, vagy ilyesmi. Nem ajánlottam a lánynak, főleg így, hogy megzavart engem a rajzolásban...... nagyon nem.
- Miért érdekel? Küldött téged valaki? - kérdezem kissé flegmán, de kifejezetten nem akarok durva lenni vele. Nem akarom elkergetni, ha esetleg úgy lenne, hogy nem akar bajt.
Amikor lehajolt, mérges lettem, hiszen az én szemetem akkor is az enyém volt, ha szemét volt - az én rajzaim, amiket ráadásul szívesen átnyújtottam volna, ha csak kérdez, de nem így tette. Összetúrta őket, ráadásul mind a rosszakat...
- Azok ne... várj, komolyan gondolod? - tekintettem rá, és egy kis rajongás csillant meg bennem, ami elkergette hamar a rossz indulatúságomat. Ettől függetlenül még mindig nagyon figyeltem rá, mivel még mindig volt bennem bizalmatlanság is. - Egyszerűen csak... nekem nem tetszettek meg annyira. Túlságosan... hidegnek tűnnek, nincs meg bennük az érzelem, az akarat...! - válaszolom meg kérdését, kissé igazából magamnak, mintha magamnak akarnék találni egy indokot. Elismerem, hogy szépek voltak, de... én valami jobbat akartam csinálni! Nem azt akartam, hogy "egy szép rajz" legyen, azt akartam, hogy "a szép rajz" legyen, valami, ami kivált érzéseket, gondolatokat a megtekintőtől, mint ahogy pár másik művem.
Vissza az elejére Go down


Nagy Léda Odett
I am
Nagy Léda Odett



Léda & Gábor Empty
TémanyitásTárgy: Re: Léda & Gábor   Léda & Gábor Icon_minitimeVas. Május 08, 2016 9:38 am

Gábor & Léda

A művészetet, amely hosszan tartó értékeket hordoz,
a tömegek és a többség nem értékeli.  


Ahogy tekintetemmel végigszántok arcán valami különöset vélek felfedezni rajta. De ép csak egy pillanatra. Talán valami düh lehetett, de nem vagyok biztos benne. De miért lenne rám dühös, én csak idejöttem köszönni, csak jót akartam, hogy ne egyedül üldögéljen itt. Senki sem szeret magányos lenni, vagy talán tévednék?
- Akkor örülök, Gábor! Na és hogy vagy ezen a csodaszép napon? - hiszen mi más kellene, mint egy kis napsütés és madárcsicsergés. Engem már ez a kettő is boldoggá tud tenni, meg persze, hogy elmaradt az utolsó órám. De az már csak hab a tortán. Van egy olyan érzésem, hogy a könyvesboltba viszont nem fogok odaérni, sajnos. De ha egyszer valakinek szüksége van rám, akkor nem hagyhatom cserben. Aztán meg lehet, hogy a pokolba kíván.
- Nem küldött engem senki magamtól jöttem, ki küldhetett volna?  - ráncolom össze a szemöldököm. Nem értem a kérdését. Miért kellett volna, hogy úgy küldjenek? Biztos valami nagy titok van a háttérben, de majd én megfejtem a rejtélyt.
- Miért gondolod azt, hogy úgy küldtek, csak nem bajba keveredtél?  - először arra tudok gondolni, hogy biztos összebalhézott valamelyik sráccal és most a haverjai akarják szívatni. De akkor miért pont egy lányt küldtek volna? A másik ötletem, hogy egy lány randira akarja hívni, de akkor megint csak nem értem, miért én jönnék. Ha egy lányban már van annyi, hogy ő legyen a vadász és be akarja cserkészni a fiút, akkor jöjjön ő.
- Igen, bár én nem igazán értek a művészethez – csüccsenek le mellé a padra. Nem tudom mit mondhatnék, még a szakszavakat sem ismerem.
- De az biztos, hogy tehetséges vagy, egy percig se kételkedj magadban. Szerintem egyszerűen neked csak önbizalmad nincs. Azért tépkeded össze ezeket a csodaszép műveket – én pedig megint olyan dologba ártom bele magam, amibe nem kellene.

Remélem tetszik. ☼  Kredit

Vissza az elejére Go down


I am
Ajánlott tartalom



Léda & Gábor Empty
TémanyitásTárgy: Re: Léda & Gábor   Léda & Gábor Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 

Léda & Gábor

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

 Similar topics

-
» Novák Gábor
» Egri Gábor
» Ben és Léda
» Léda & Róza
» Viki és Léda

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Élj a mának :: Budapest :: Szent Johanna Gimnázium :: Udvar-